O nás

Firma Kamnářství Rynda s.r.o. vznikla roku 1998, zakladatel firmy Pavel Rynda fungoval v letech 1990 - 1998 jakožto fyzická osoba. Firma je rodinného charakteru proto si můžeme dovolit ten komfort prodávat jen produkty, které máme ozkoušené a kterým důvěřujeme.

Při stavbě kachlových kamen a krbů používáme jen materiály prvotřní kvality. Díky tomu se na nás naši zákazníci obracejí i po letech se svými dalšími požadavky. Posledních několik let jsme od našich zákazníků slyšeli chceme vařit, chceme grilovat, chceme péct  a máme malou zahradu co pro nás můžete udělat. Velmi dlouho jsme vymýšleli a pátrali po produktu, kterým bychom byli schopni obsloužit našeho náročného zákazníka.

Až jednou při návštěvě Itálie nám to došlo.  Pec na pizzu pro domácí použití jak prosté. Po té už nám zbývalo se dohodnout s největším a nejznámnějším výrobcem pecí na vzájemné spolupráci. A tak následovala cesta do malého městěčka kousek od Říma do Anagni. Zde jsme byly velmi vřele uvítání přímo jedním se spolumajitelů firmy a obchodním zástupcem pro Evropu. Prohlídka celého závodu byla skvělá, ale to nejlepší nás teprve čekalo a to vyzkoušet co všechno pece umí. Takže jsme se odebrali do předváděcích prostor firmy Alfa pizza a začalo se roztápět v peci. První překvapení nás čekalo již u zatopení, zatopili jsme a během 15 minut byla pec natopená na 300°C a mohli se začít péct první pizzy.

Vzhledem k tomu, že jsme do této doby měli zkušenost jen se stavěnými pecemi kde roztápění pece trvá až 3 hodiny čas 1ř minut od zatopení po vložení první pizzy nás naprosto ohromil. Tak jsme si pro začátek upekli několik pizz jako předkrm a pokračovali jsme dál. Najednou se v peci objevil grilovací rošt a začalo se s grilováním.